Facebook twitter  Sisene E-autokooli
Sisukaart > Edasijõudnule > C-kategooria e-õppe vormis
Registreerimine
joon
joon
joon
trans
Juhiload
joon
joon
trans
Koolitused
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
trans
Meelelahutus
joon
joon
joon
trans
Teenused
joon
joon
joon
trans
trans
 

 

C-kategooria e-õppes

C-kategooria moototorsõidukijuhi õpet on võimalik alustada isikul, kes õpingute alguse kuupäevaks on omanud vähemalt pool aastat B-kategooria või BC1-kategooria auto juhiluba ja on õppetöö alustamisel vähemalt 20,5 aastat vana.

Osalemiseks C-kategooria mootorsõidukijuhi e-õppe koolitusele tuleb registreeruda õppeklassis või OÜ Autosõit kodulehe kaudu. Peale registreerumist saate koolituse läbimiseks vajalikud juhised. Internetis registreerudes saadetakse juhised Teie e-posti aadressile.

Koolitusel osalemiseks tuleb õppeklasssi sõlmida koolitusleping (soovituslikult koolituse alustamise päeval), milleks on vajalik esitada:
• Isikut tõendav dokument.
• Kehtiv tervisetõend, mis lubab juhtida vastava kategooria sõidukit.

Pärast dokumentide esitamist ja koolituslepingu sõlmimist õppeklassis registreeritakse koolitatava õppetöö alustamine Maanteeameti liiklusregistris. Samaaegselt võidakse õpilasele väljastada õpingukaart õppesõitude läbimiseks, kui tasutud on ettemaks sõidutundide eest.

Teoorialoenguid e-õppes saab koolitatav kuulata talle sobival ajal. Ühe loengutunni pikkus on umbes 45 minutit ja iga loengutunni järel tuleb sooritada test antud loengus õpitu kohta. Kuulanud ära 14 loengutundi ja lahendanud vastava loengu testid, toimub järgmise koolitusetapina vahekontroll õppeklassis. Edasi tuleb teooriakursusel osalejal läbida loengutunnid 16-20 koos vastavate testide lahendamisega e-õppes.
Paralleelselt teoorialoengute kuulamisega saab alustada õppesõitudega, mille toimumise ajad registreeritakse õppeklassis või lepitakse kokku sõiduõpetajaga. Sõiduõpet läbib C-kategooria koolitusel osaleja vähemalt 10 sõidutundi.

Kursus lõpeb teoreetiliste teadmiste ja sõiduoskuste hindamisega. Teoreetilisi teadmisi võib tulla õppeklassi kontrollima, kui kõik loengud on kuulatud ja testid lahendatud. Kui teoreetilised teadmised on omandatud (sooritatud on teooriaeksam), saab õpetaja hinnata õpilase sõiduoskust. Kui ka sõiduoskus on piisav väljastab koolitaja C-kategooria mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistuse, mille alusel saab minna Maanteeameti liiklusregistrisse taotlema C-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust.

Millise koolituse peaksid valima, vaata SIIT

C-kategooria teooriat on võimalik läbida ka auditoorse õppevormis: Vaata ka C-kategooria täiendõpe.
 

 

© Autosõit OÜ 2010 e-post: info [at] autosoit.ee a/a EE402200221018573861

     


 
^
Üles