Facebook twitter  Sisene E-autokooli
Sisukaart > UUDISED > Nüüd saadaval mikroautod, mida võib juhtida mopeedi juhiloaga või üldse lubadeta!
Registreerimine
joon
joon
joon
trans
Juhiload
joon
joon
trans
Koolitused
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
trans
Meelelahutus
joon
joon
joon
trans
Teenused
joon
joon
joon
trans
trans
 

Nüüd saadaval mikroautod, mida võib juhtida mopeedi juhiloaga või üldse lubadeta!

OÜ Autosõit alustas neljarattaliste mopeedide maaletoomist, millega loodetakse pakkuda eelkõige noortele turvalisemat võimalust liikluses osalemiseks. Kui täna sõidetakse kooli, trenni kaherattalisel sõidukil, siis tulevikus pargib koolide ees ka neljarattalisi mopeede, mis näevad välja nagu autod.

See sõiduk omab eeliseid võrreldes kaherattalise mopeediga – temaga ei saa kukkuda ja vigastuse oht on oluliselt väiksem, kui keegi otsa sõidab. Samuti saab mikroautot kasutada iga ilmaga, sõltumata sellest kas sajab lund või vihma. Salongis on soe ja kojamehed puhastavad esi- ja tagaklaasi. Autos on kaks istekohta ja ruumikas panipaik. Rikkalikuma varustusega sõidukid omavad juhi turvapatja, stereot, kesklukustust, 14 tolliseid valuvelgi ja udutulesid. Mikroauto on varustatud variaator käigukastiga, seda autot veab kahesilindriline diiselmootor, mille kütusekuluks on 2,9 liitrit 100 km kohta.
Mikroautol on kahe aastane garantii ilma läbisõidupiiranguta.

 

Sellise „autoga“ võib sõita alates 14-st eluaastast AM (mopeedi) kategooria juhiloa olemasolul. Aastast 2011 peavad 14 ja 15 aastased isikud mopeedi juhtimisõiguse saamiseks sooritama nii teooria, kui sõidueksami. Isikud, kes 01.01.2011. aastaks on 16–17-aastased peavad sooritama üksnes teooriaeksami, need kes olid aga vanemad, võivad sellise autoga nii, kui täna mopeedigagi sõita lubadeta.

Mopeed on kahe- või kolmerattaline mootorsõiduk, mille valmistajakiirus on üle 25, kuid mitte üle 45 kilomeetri tunnis ja mille töömaht sädesüütega sisepõlemismootori korral ei ületa 50 kuupsentimeetrit või muu sisepõlemismootori korral suurim kasulik võimsus ei ületa nelja kilovatti või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral on üle 0,25 kilovati, kuid ei ületa nelja kilovatti. Mopeediks loetakse ka eelnimetatud tingimustele vastavat kerget neljarattalist mootorsõidukit, mille tühimass ei ületa 350 kilogrammi. Neljarattalise kerge elektrisõiduki korral ei arvestata akude massi tühimassi hulka.

02-04.12. 2010.a. esitleb OÜ Autosõit sõidukit messil „Teeviit“, kus on võimalik registreeruda ka proovisõidule.

Täpsem info:

Toomas Alekõrs
Tel: 53008809
Müügijuht
OÜ Autosõit

Indrek Madar
Tel: 5018728
juhatuse liige
OÜ Autosõit

 

© Autosõit OÜ 2010 e-post: info [at] autosoit.ee a/a EE402200221018573861

     


 
^
Üles