Facebook twitter  Sisene E-autokooli
Sisukaart > Professionaalile > Veoautojuhi ametikoolitus
Registreerimine
joon
joon
joon
trans
Juhiload
joon
joon
trans
Koolitused
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
joon
trans
Meelelahutus
joon
joon
joon
trans
Teenused
joon
joon
joon
trans
trans
 

Veoautojuhi ametikoolitus – kood 95

Antud koolituse läbimine on kohustuslik tasu eest töötavale autojuhile, kes teostavad kaubavedu C-, C1- kategooria auto või CE- või C1E-kategooria autorongiga.
Ametikoolituse viime läbi vastavalt Majandus ja taristuministri 6. juuni 2018. a määrusele nr 29 „Autojuhi ameti- ja täienduskoolituse kord, koolituse õppekavad, nõuded autojuhi koolituse korraldamise õppekavale ja õppekava koostamisele, nõuded autojuhi teadmistele ja oskustele ning pädevustunnistuse vorm

Pakume kahte liiki koolitust:
1. Kiirendatud ametikoolitust – 140 tundi;
2. Täienduskoolitust – 35 tundi.

1. Kiirendatud ametikoolitus – 140 tundi

Koolitus on mõeldud veokijuhtidele, kellel ei ole varem ametikoolitust läbitud ning kelle C1- või C- kategooria juhiluba on väljastatud hiljem kui 10.09.2009.a.

Koolituse maht on 140 tundi, millest vähemalt 10 tundi on sõiduõpet.

Autojuhi ametikoolitusele võetakse vastu:
1. Eestis alalist elukohta omav Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi või Šveitsi Konföderatsiooni kodanik või isik, kellel on tähtajaline elamisõigus või -luba, pikaajalise elaniku elamisluba või alaline elamisõigus.
Punktis 1 nimetamata isik, kes töötab vedaja või äriregistrisse või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud isiku juures töölepingu või võlaõigusliku lepingu alusel

2. Täienduskoolitus - 35 tundi.

Koolitus on mõeldud veokijuhtidele, kes soovivad olemasolevat kutsetunnistust uuendada. Täienduskoolitusele võetakse ka juhid, kelle C1- või C- kategooria juhiluba on väljastatud varem kui 10.09.2009.a. ning nad ei ole ametikoolitust läbinud.

Täienduskoolituse maht on 35 tundi.

Autojuhi täienduskoolitusele võetakse vastu isik, kelle alaline elukoht on Eestis või kes töötab vedaja või äriregistrisse või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud isiku juures töölepingu või võlaõigusliku lepingu alusel. Isikul peab olema pädevustunnistus või vastav kirje juhiloal

 

Mõlemad ametikoolituse kursused lõppevad eksamiga ja eksmiprotokolli edastamisega Maanteeametisse.

Ametikoolituse tunnistuse või uue juhiloa märkega kood 95 väljastab Maanteeamet 10 päeva jooksul pärast taotluse esitamist ning riigilõivu tasumist.

Ametikoolituse tunnistus kehtib 5 aastat.

Lisainformatsioon koolituste kohta telefonil 53008809.

 

 

 

© Autosõit OÜ 2010 e-post: info [at] autosoit.ee a/a EE402200221018573861

     


 
^
Üles